Spordiklubi "Rim" on asutatud 25. juunil 2002 aastal Tallinnas ning meie põhiliseks tegevusalaks on lastele korvpalli õpetamine. Alustasime umbes 25 poisiga, kellest enamik ka tänasel päeval usinasti edasi treenib. Tänaseks on klubi õpilaste ring suurenenud orienteeruvalt mitmesaja liikmeni sünniaastatega 1988 kuni 2014, kes treenivad erinevate treenerite käe all. Klubi põhiliseks treeningbaasiks on Kristiine Sportmängude maja, mis asub aadressil Kännu 86. Lisaks toimuvad treeningud Rocca Al Mare, Nõmme, Mustamäe ja kesklinna koolides. 

Klubi asutajeks ning ühtlasi ka treeneriteks on Indrek Reinbok, Reimo Luht, Kaido Seil, Hindrek Eiskop (2002-2005). Eelpool nimetatud mehed on ise aastaid korvpalli mänginud, ning lõpetanud Tallinna Pedagoogikaülikooli kehakultuuri teaduskonna korvpalli erialal

Meie spordiklubi eesmärgiks on süstida noortesse spordipisikut, anda neile parimad teadmised ja oskused korvpallist ning neid ette valmistada pürgimaks klubi esindusvõistkonda. Spordiklubi igaastaseks sportlikuks eesmärgiks on jõuda iga Eesti meistrivõistlustel osaleva võistkonnaga vähemalt esimese kaheksa võistkonna hulka. Seni on meie võistkonnad edukalt esinenud erinevatel turniiridel, samuti ka Eesti meistrivõistlustel.

Spordiklubi RIM oli püramiidklubiks Tallinna Kalevi korvpallivõistkonnale ja omades ka ise meeste võistkonda- SK RIM/Scanweld, kes tuli hooajal 2010-11 ja 2011-12 ja 2012-13,2013-14 Eesti MV II liiga võitjaks. Lisaks Eesti Meistrivõistlustele osaletakse Tallinna Meistrivõistlustel ja Kossuliigas, MAL liigas.

Alates 2012. aastast alustasime treeningutega Laagri Koolis.

2012 aastal lõime klubi juurde uue üksuse korvpalliakadeemia. Korvpalliakadeemias Tallinna Kalev saavad lisaks tavapärasele treening ja mängu protsessile ennast rahvusvahselt proovile panna need õpilased kel on suuremad sportlikud eesmärgid. KTK võistkonnad osalevad Euroopa Noorte Korvpalliliigas (EYBL).

Alates 2013. aastast kuulub meie klubi süsteemi Tabasalu Palliklubi ning lisaks avasime lasteaia korvpallirühma Rännaku lasteaias.

2016. aastal sai uute partneritega loodud TTÜ Korvpallikool.

TTÜ Korvpallikool koondab endasse mitmeid noorte korvpalliklubisid Tallinnast ja Tallinna ümbrusest, kus igapäevaselt harjutab kokku üle 700 noore korvpalluri. TTÜ Korvpallikool pakub ühtset kordineeritud ja järjepidevat korvpalliõpet algtasemest kuni kõrgtaseme mängijani välja. Meie missiooniks on pakkuda võimalust omandada korvpalliharidust MIKROST-MAGISTRINI ühildades läbi spordi oma õpilaste haridustee. Laiapõhjaline klubide struktuur annab võimaluse igale õpilasele pääseda harjutama ja võistlema koos omaealiste paremikuga.

 

TTÜ Korvpallikooli iga õpilane teab, et ta kuulub suurde meeskonda, mille väiksed ja olulised sammud astutakse igapäevaselt liikmesklubide treeningtundides ning mille tipus on meistriliigaklubi, kuhu on võimalik usina harjutamise korral pääseda. Samuti teab iga õpilane, et meistriliiga klubi on üliõpilaste klubi ehk koolitundides omandatud teadmised ja nende kvaliteet on oluline ka korvpalliteel edasijõudmiseks.

 

Loe lähemalt meie kodulehelt:  

https://www.ttukorvpallikool.ee/